Bursa Veri Kurtarma Merkezi

Bursa Veri Kurtarma Merkezi

 

 

 

Bursa Veri Kurtarma Olarak Verdiğimiz Hizmetler

veri kurtarma programları, veri kaybı, silinen veri kurtarma, veri geri getirme, veri yedekleme, veri yedekleme ne işe yarar, veri yedekleme programları, veri yedekleme sistemleri, veri yedekleme çözümleri, bireysel veri yedekleme, veri kaybından korunma yolları, harddisk biçimlendirme, arızalı harddisk tamir, harddisk bölme, harici harddisk, harici harddisk veri kurtarma,

harici harddisk veri kurtarma

harddisk veri kurtarma programları

notebook harddisk veri kurtarma

sabit

sabit disk nasıl çalışır

yanmış harddisk veri kurtarma

bozulmuş harddisk veri kurtarma

harddisk düştü veri kurtarma

darbe almış harddisk kurtarma

harddisk kafa vurma problemi

format sonrası veri kurtarma

format sonrası harddisk çalışmıyor

harddisk kafa değişimi

harddisk kafa atma sorunu

harddisk arıza

harici harddisk nasıl kullanılır

harici harddisk arıza

verbatim harddisk kurtarma

harddisk tanımıyor

harddisk ses

silinmiş veri geri getirme

kurumsal veri yedekleme

western digital harddisk veri kurtarma

toshiba harddisk veri kurtarma

profesyonel veri kurtarma hizmetleri

 

profesyonel veri kurtarma nedir

Hard disk-veri kurtarma

Profesyonel veri kurtarma Yapılan çalışma bilinçli ve zaten zarar görmüş bir diskin daha fazla zarar görmesini engellemek ve bilinçli ve sorumluluk sahihibi olarak müdahalelerde bulunmak. firma prensipimizde müşterinin önemsediği bizimde önemsediğimizdir

profesyonel veri kurtarma nasıl yapılır

 

Bilinçli müdahaleler ile yapılan fiziksel ve programsal veri kurtarma bilinçliveri kurtarmadır. deneme yanılma ile yapılan veri kurtarma ise kurtarılması muhtemel olan verilerin tamamen silinmesi anlamına gelmektedir. bilgi ve birikimlerimizden sizde yararlanabilirsiniz.

neden profesyonel veri kurtarma tercih edilmeli

Neden Profesyonel veri kurtarma tercih etmelisiniz. çünki silinen ve kurtarmayı düşündüğünüz verileriniz sizin için önemli ki siz verileri kurtarma ihtiyacı duyuyorsunuz. peki kurtarılma ihtimali olan değerli verilerinizi kurtarılamayacak hale getirmeleri söz konusu ise daha dikkatli olmanız gerekdiğini göstermektedir.

harddisklerden profesyonel veri kurtarma

Notebook, Laptop, kasa bilgisayar, tablet, telefon, macbook, ipadgibi cihazlarınızdan verileri kurtarma işlemine ve bu işlemleri bilinçli olarak yapılmasına profesyonel veri kurtarma harddiskden profesyonel ce müdahaleler ile verileri kurtarılmasına profesyonellik diyebiliriz.

profesyonel veri kurtarmanın farkı

profesyonel veri kurtarma farkı deneme yanılma olmadığı için verilerinizin kurtarılma ihtimalini ve en az zarar ile verilerinize tekrar ulaşabilmenize olanak sağlayacağı içindir.

profesyonel verikurtarma analizi

Veri kurtarma da en önemli faktör disk in analiz edilmesidir. analiz olmadan verilerin durumu ve kurtarıla bilirlikleri anlaşılamayacağı için mutlaka ilk analizleri profesyonel bir firma da yaptırmakta fayda vardır. bilinçsiz yapılan her analiz denemesi istenmeyen sonuçlar doğurabilir.

profesyonel veri kurtarma cihazları

Profesyonel olarak veri kurtarılmas işlemi araç ve gereçler kapsamaktadır.Kullandığımız araç ve gereçleri mesleki sır olduğundan bu konuda bilgi vermemiz söz konusu olmaz. müşterilerimiz bizden beklentileri güvenli ve kayıpsız bir veri kurtarma işlemidir. biz bunu müşterilerimize sağlamak için çalışıyoruz.

profesyonel veri kurtarma programları

Programlar ile yapılacak kurtarma dan önce yapılması gereken işlemler olmaktadır. direk program ile yapılan müdahaleler çok sağlıklı olmayacaktır. dikkat edilmesi gereken konular dan biridir. yapılan her program ile veri kurtarma denemesi istenmeyen sonuçlara yer açabilir.

server nedir? Marka ve modeller

SERVER / SUNUCU NEDİR? – MARKA VE MODELLER:
Server / Sunucu nedir?
Bir bilgisayar ağında ya da bilgisayar ağlarında diğer kullanıcıların eriştiği, kullanım ve paylaşıma açık kaynakları bulunan bilgisayar birimine Server / Sunucu denir.
Server bozulma nedenleri nelerdir?
Elektrik kesintisine bağlı bozukluklar, kayıtlar tamamlanmadan yapılan hatalı kapatmalar, çeşitli virüs saldırıları sonucu yazılımda meydana gelen hatalar, sıvı dökülmesi, yanma ya da çarpma gibi fiziksel darbeye dayalı arızalar, program kilitlenmesi, sunucu çalışırken disklerin yerinden sökülmesine bağlı olarak oluşan sorunlar, raid serverların disk sıralamasının karıştırılması sonucu doğan bozulmalar.
Server profesyonel veri kurtarma hizmeti nedir?
Serverlar genellikle birden çok kullanıcının kullandığı, veri bakımından zengin birimlerdir. Yukarıda bahsi geçen arızalar durumunda yapılacak tek şey, profesyonel veri kurtarma hizmetine başvurmaktır. Çünkü, server veri kurtarma işlemi, bireysel olarak yapılamayacak niteliktedir.
Server Markaları:
Apple Raid:
Modelleri, Apple Workgroup Server 60, 80, 95, 6150, 7250, 7350, 8150, 8550, 9650, Apple Macintosh G3, G4, Apple Xserve G4, G5, Intel, Raid, Apple Xsan
Buffalo LinkStation:
Modelleri, LinkStation Live, LinkStation Pro, LinkStation Duo, LinkStation Pro Quad, LinkStation Pro Duo
Buffalo TeraStation:
Modelleri, TeraStation Duo, Es, III, III Rackmount, Pro, Pro Wss, Iscsi, 5000, 5400, 5600, 5800, 7000, 7120, 7120r
Compaq Proliant:
Modelleri, BL Blade, DL Rack Mount, ML Tower based, SL Dense Rack Mount
HP Compaq:
Modelleri, AlphaServer, Proliant, Proliant BLc Blade, Proliant BLp Blade, DL 320, DL 360, DL 380, DL 580, DL 785, ML 310, ML 350, SystemPro, System Pro XL
D – Link All Sharecenter:
Modelleri, N – Series Network Storage 4, N – Series Network Storage 5, S – Series Network Storage 4, S – Series Network Storage 4 1U Rackmount, S – Series Network Storage 6
Dell:
Modelleri, All PowerEdge Blade, All PowerEdge C, All PowerEdge Rack Infrastructure, All PowerEdge Rack, All PowerEdge Tower, PowerVault MD 1000, PowerVault MD 1200, PowerVault MD 3000, PowerVault MD 3000i, PowerVault MD 3200, PowerVault MD 3200i, PowerVault MD 3220, PowerVault MD 3260, PowerVault MD 3260i, PowerVault MD 3660f, PowerVault MD 3660i, PowerVault NX 3000, PowerVault NX 3100, PowerVault NX 3200, PowerVault NX 3300, PowerVault 114X, PowerVault 110T, PowerVault 114T, PowerVault 124T, PowerVault 220S
Qnap
IBM:
Modelleri, eServer BladeCenter, eServer 1350 – System Cluster 1350, eServer iSeries – System i, eServer pSeries – System p, eServer xSeries – System x, eServer zSeries – System z, eServer Storage, Linux Cluster 1350, Linux OpenPower
Intel:
Modelleri, S5000 Pal, S5000 Psl, SRCS 14L, SRCS 16, SRCS 28X, SRCS AS144E, SRCS AS18E, SRCU 41L, SRCU 42E, SRCU 42L, SRCU 42X, SRCZCRX
Seagate BlackArmor:
Modelleri, BlackArmor Business, GoFlex Home Network
Snap:
Modelleri, 210, 1000, 1100, 2000, 4000, DX1, DX2
Server / sunucu nedir? Server / sunucu bilişim çeşitleri nelerdir?
Server / sunucu nedir, bunu açıklayarak yazımıza başlayalım. Bilgisayar ortamındaki ağlarda farklı bileşenlerin kullanım için paylaşılmasıyla oluşan birim ya da birimlere server / sunucu denir. İstem şeklinde istenen sorgu bilgisini sunulan bileşenlerle en hızlı bir şekilde istemciye ulaştırmayı denerler. Elbette yaygın olarak Windows ve Unix kullanılmakla beraber başka birçok sistem de mevcuttur. Server / sunucu bilişim çeşitlerine gelecek olursak, server / sunucu üzerinde sürekli devam etmekte olan bir bilgi alışverişi devam etmektedir. Bu bilgi alışverişlerinin kontrol altında tutulası oldukça önem arz etmektedir. Çünkü süreklilik bu kontrol mekaizması sayesinde oluşacaktır. Bazı server / sunucu sistemleri paylaşımlı oldukları için birden çok ağı bulunabilmektedir. Bunun haricinde yarı paylaşımlı ya da bölünmüş şekildeki server / sunucu sistemleri de mevcuttur. Ayrıca internete erişim esnasında ara makine olarak kullanılan vekil sunucular da bulunmaktadır. Bu sunucular adlarından da anlaşılabileceği gibi internet erişiminde aracı bir rol üstlenirler. Doğrudan bağlantı yerine dolaylı bir bağlantı yapabilme imkanı sağlarlar. Bu nedenle vekil sunucular, kimlik gizleme ve yasaklanmış olan sitelere girmek gibi amaçlara hizmet etmiş oluyor. Kötü tarafları ise hackerlar tarafından da bir silah olarak kullanılabilmeleri.

Profesyonel sql veri kurtarma

PROFESYONEL SQL VERİ KURTARMA
Bilgisayarın hatalı kapatılması gibi kullanıcı hataları, yazılımsal ve donanımsal sorunlardan dolayı sql server üzerindeki veriler, zarar görüp çalışmaz duruma gelebilir. Tamamen profesyonel müdahale gerektiren bu tür durumlarda kullanıcıların yanlış müdahaleleri, verilerin daha da hasar görmesine ve kurtarılmalarının güçleşmesine sebebiyet verir.
Bilgisayarın hatalı kapatılması durumunda şayet kayıt halinde bir kapatma yapılmışsa database tekrar açıldığında Log dosyasına yazamazsa, database, suspect olur. Yani sistem durur. Düzgün işleyişin yeniden sağlanabilmesi için database’in tekrar çalıştırılması gerekir. Database’in tekrar çalıştırılabilmesi için hatanın giderilmesi gerekir. Sql üzerindeki bu ve benzeri kurtarma işlemleri, sadece profesyonel müdahale teknikleriyle gerçekleştirilebilir.
Sql server kullanılan bir bilgisayar çökerse format atmak çözüm olabilir mi?

Andorid’i veri kurtarmaya hazırlamak

ANDROID’İ VERİ KURTARMAYA HAZIRLAMAK
Android işletim sistemi, günümüzün en popüler iletişim araçları olan akıllı telefonların ve dizüstü bilgisayarların yerini almaya başlayan tabletlerin tercih edilen işletim sistemi durumunda. Daha açık şekilde söylemek gerekirse bilgisayarlar için Windows neyse akıllı telefonlar ve tabletler için de Android o.
Her ne kadar daha yeni sayılsalar da akıllı telefonlar ve tabletlerde çeşitli nedenlerle sorunlar oluşabilmekte. Peki böyle bir duruma maruz kalındığında kontaklar, mesajlar, arama geçmişi, çeşitli formatlardaki fotoğrafları ve videoları kurtarabilmek mümkün mü? Elbette mümkün. Ancak bireysel kurtarma yapmanın pek kolay olmadığının da altını çizelim. Günlük kullandığınız bir cihaz için profesyonel kurtarma yoluna gitmek, mantıklı olan yol. Gözardı edilmemesi gereken detay veri kurtarmaya başlamadan önce Android’i veri kurtarmaya hazırlamak.
Bir medya aktarım protokolü olan MTP’yi kullanan Android, bu özelliği vasıtasıyla örneğin bir tablet ya da akıllı telefon, Windows işletim sistemli bir bilgisayara bağlandığında dosyaların kolaylıkla kopyalanma imkanını sağlıyor. Ancak doğrudan dosya sistemleriyle bağlantı kurulabilmesi için kurtarma yazılımlarının Android’in onarım köprüsü işlevi gören özelliği ADB’den faydalanmaları gerekmekte. Çünkü ADB vasıtasıyla dahili hafızada bulunan imaj, Android ve Windows araçlarına aktarılabilmekte. Bu işlem için Android’de yönetici haklarıyla çalışmaya başlamak gerekli. Google Play vb. ortamlardan edinilen yazılımlar aracılığıyla bu durumu halletmek mümkün.
Bir sonraki adımda ise Android Terminal Emülatörlerinden birini kullanmanız, sizin için yararlı olacaktır. Kullanacağınız yazılıma yönetici haklarıyla giriş yaptıktan sonra uygun bölümün nerede olduğunu komutlar aracılığıyla bulabilirsiniz. Tam konum yolu, cihazınızdaki yongaya veya donanıma göre değişiklik gösterebilmektedir. Kullanıcı verilerinin kontrolünü yaptıktan sonra geliştirici seçenekleri bölümüne gidip seçeneklerden USB onarma tercihini etkinleştirin. Artık Android kullanan akıllı telefonunuz ya da tabletiniz veri kurtarma için hazır vaziyette.

Raid veri kurtarma 1

RAID VERİ KURTARMA – 1
Gün geçtikçe artan veri depolama gereksinimi, özellikle işletmelerde hayati önem taşımakta. RAID (Redundant Array of Independent Disks), işletmelerin büyüyen veri depolama ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için kullandığı, veri kopyalama ve paylaşımı için birden çok sabit diski bir araya getiren veri depolama yöntemlerden biridir. Tek mantıksal birime çoklu sabit disk yerleştirilmesiyle oluşturulmuş sistem, kapasite ve performans avantajı yüzünden tercih edilmektedir. Herhangibir donanımsal ya da yazılımsal hasar, zaten oldukça karmaşık bir yapıya sahip olan RAID sistemlere profesyonel müdahaleyi zorunlu kılar. RAID sistemlerin bireysel yöntemlerle kurtarılabilmesi söz konusu bile olamaz. Bu yüzden sistemde en ufak sıkıntı dahi yaşansa anında ve hızlı müdahale için derhal profesyonel kurtarma hizmetinden yararlanma yolunu seçin. Aksi bir durumda zaten maliyetli bir sistem olan RAID’teki hasar büyüyebilir ve sistemden veri kurtarma ihtimali zorlaşabilir. RAID, disklerden oluşan bir yapıdadır. Sorunlar bazen tek disk üzerinde olabileceği gibi bir kaç diskte de yaşanabilir.
RAID sistemlerin en çok tercih edilen markaları, Seagate BlackArmor, Western Digital Mybook, Dell PowerEdge, HP Proliant, Buffalo LinkStation, Gateway, IBM, Intel, QNAP, Drobo, ReadyNas, Proware, Thecus, iomega Storcenter, Natgear, Synology, LaCie, Sun.
RAID 0:
RAID 0, veri belleğine yazılırken parçalara ayrılan bir disk türüdür. Dizideki disk sayısı kadar parçadan oluşur. Bu parçalar, aynı anda kendi disklerinde bulunan sektörlere yazılırlar. Bu işlem sayesinde verinin küçük parçaları bile belleğin farklı kısımlarından okunabilmekte ve buna bağlı olarakta bant genişliği artmaktadır. Bant genişliğini arttırmak için dizideki disk sayısı arttırılır. Ancak bant genişliğinin büyümesi demek, riskin de büyümesi anlamına gelir. RAID 0’da oluşan herhangi bir hata kurtarılamaz. Çünkü hata kontrolü mevcut değildir. Sıkıntı yaşantığında yapılması gereken işlem yapmadan profesyonel veri kurtarma hizmetine başvurmaktır.
RAID 1:
Aynı verinin birçok diske yazıldığı ikizlenmiş settir. Genel olarak 2 disklik diziden oluşur. Bazı durumlarda şayet gerek görülürse 3 ve üzeri disk dizisi de kullanılabilir. RAID 1’in en iyi tarafı, disklerden biri dahi çalışmaya devam ettiği müddetçe tüm aksaklıklara karşı korunup çalışmasını sürdürmesidir. İstendiği takdirde duplex olarak yani çift yönlü kullanılabilir. Bu yöntemde her disk farklı kontrolör vasıtasıyla kullanılabilmektedir. Şayet doğru işletim sistemi kullanılırsa belleğe yazma performansı da arttırılabilir.
RAID 2:
Yüksek hızda veri hızı hedeflenerek tasarlanan RAID 2, senkronize edilmiş disklerin mil dönüşü prensibiyle çalışmaktadır. Veriler parçalara ayrılır ve birbiriyle sıralı her bir bit, diğer disklere yazılır. Disklerde bulunan her ilgili bitin, eşlikli bit düzeyinde şeritlenmesi hesaplanır. Genelde birden fazla eşlik diskine kaydedilir. Bu hesaplamaya Hamming Kod denir.
RAID 3:
Senkronize edilmiş disk dönüşüne bağlı bir çalışma prensibine sahip olan RAID 3, bir ve birden fazla disk üzerinde dahi hata meydana gelse performansın kesinlikle etkilenmediği, tek disk kullanıma nazaran oldukça yüksek veri performansı sağlayan bir RAID sistemidir. Karşılıklı disk çizgilerinin dosya sistemi bloğundan ciddi şekilde küçük oluşu, okuma – yazma performansının tek bir diskle yüksek yazma performansı gibi bir sonuç elde edilmesini sağlar.
RAID 4:
RAID 3 sistemi ile benzerlikleri olmasına karşın bit seviyesinde şeritleme, dosya seviyesinde ise kalıp alma prensibiyle çalışan bir RAID sistemidir. Veriler, birden fazla disk arasında dağıtılabilir. Diskler birbirlerinden bağımsız olarak çalışır. Sistemde oluşan hatalar ise tek diskte toplanır. Bu özellik nedeniyle bir hata oluştuğunda sistemin performansında herhangi bir düşme ya da dalgalanma yaşanmaz.
RAID 5:
3 veya üzerinde diskin kullanıldığı veriler, disklere sıralı olarak yazılırken her işlem için diske yazılan verilerin algoritması kaydedilir. Her veri, kendi disklerine yazıldıktan sonra algoritmaları alınır. Sistem, ilk verinin ilk diske, 2. verinin 2. diske, bu 2 diske yazılan verilerin algoritması 3. diske, 4. verinin 1. diske, 3. ve 4. diske yazılan verilerin algoritması 2. diske yazılması prensibiyle çalışır. Sistem bu döngüde çalışmasını sürdürür. Sistemin en avantajlı tarafı, sorun çıkaran bir disk olduğunda diskin sistem çalışırken değiştirilebilmesidir.

Raid veri kurtarma 2

RAID VERİ KURTARMA – 2
RAID 6:
RAID 6, 4 veya üzerinde diskin kullanıldığı, 2 diskle dönüştürme yaptığı için yüksek okuma hızına ve fakat daha düşük yazma hızına sahip bir RAID sistemdir. Sistem, RAID 5’le benzerlikler taşısa da ancak kendisini destekleyen donanımlarda çalışmaktadır.
RAID kullanan sistemler:
Microsoft Windows Servers, Mac OS X Servers, Linux Distributions, FreeNAS (FreeBSD) Servers, Apache Servers, VMWare Server, Solaris (SunOS) Servers, Sun xVM Server
RAID veri kurtarma işlemi nedir, nasıl gerçekleştirilmektedir? RAID veri kurtarma işlemi sonucunda başarı oranı nedir?
RAID, tıpkı SAN ya da NAS gibi günün şartlarına ve ihtiyaçlarına cevap verebilen, oldukça karmaşık yapıda güncel bir depolama sunucu sistemidir. Her RAID sistemi kendine göre farklı bir yapıdan oluşur. Bu nedenle herhangi bir veri hasarı ya da veri kaybı oluştuğunda her RAID sisteminde aynı veri kurtarma yöntemlerinin uygulanabilmesi de söz konusu olamaz. Ayrıca RAID sistemlerinde meydana gelen her arıza disk kaynaklı olmayabilir de. Diskler çalıştığı halde RAID kartı da arızalanabilir ya da çökebilir. Bu nedenle herhangi bir RAID sorunu meydana geldiğinde yapılacak arıza tespiti ve belirlenecek veri kurtarma metodları oldukça önem taşımaktadır. Ancak bırakın İstanbul’u, Türkiye genelinde gerçek anlamda sonuç alabilecek şekilde RAID veri kurtarma işlemi yapabilen servis sayısı bir elin parmak sayısını geçmemekte. Bu da demek oluyor ki eğer RAID sistemi kullanıyorsanız, arıza yaşadıysanız ve RAID veri kurtarma gereksinimi duyuyorsanız, titizce sevis seçimi yapmanız gerekmektedir. Biz RAID veri kurtarma alanında gönül rahatlığıyla bir elin parmak sayısını geçmeyen servislerden biri olduğumuzu söyleyebiliriz. Size RAID veri kurtarma alanında hizmet verebileceğimiz RAID sistemleri şunlar: RAID 0, RAID 1, RAID 1E, RAID 2, RAID 3, RAID 4, RAID 5, RAID 5E, RAID 5EE, RAID 6, RAID 10, RAID 50, RAID 51 ve RAID ADG. Ayrıca bütün HP Proliant serileri, Dell Power Edge sunucuları, IBM, Intel, QNAP, Gateway, Seagate Black Armor, Synology, LaCie, Drobo, Thecus, Buffalo Technology Link Station, Sun, Iomega Storcenter, NETGEAR Ready NAS, Western Digital Mybook ve Proware depolama sistemleri de RAID veri kurtarma dahilinde hizmet verdiğimiz diğer sistemlerdir. Bizer RAID veri kurtarma ile ilgili dilediğiniz her detayı ücretsiz olarak danışabilirsiniz.

Usb flash disk neden arızalanır?

USB FLASH DİSK NEDEN ARIZALANIR?:
USB nedir?
Arayüzüyle entegre şekilde çalışan, ebat olarak küçük ve hafif, elektriğini port vasıtasıyla bağlandığı bilgisayardan sağladığı için harici güç kaynağına ya da pil gücüne ihtiyaç duymayan, çalışma esnasında pratik bir şekilde takılıp çıkartılabilen NAND tipli bir veri depolama aygıtıdır. Optik sürücülere nazaran daha hızlı ve pratik olmaları tercih nedenleridir.
USB hangi parçalardan oluşur?
USB’ler genel olarak 8 parçadan oluşurlar. İstisnai modellerden parça sayısı değişebilir. USB’yi oluşturan parçalar şunlardır, yığın depolama kontolörü, konnektör, flash bellek yongası, yonga boşluğu, led, kristal osilatörü, yazma – koruma anahtarı ve test noktaları.
USB türleri nelerdir?
USB flash bellekler, port bağlantıları itibariyle 4 türde üretilmişlerdir. USB 1.1 ile başlayıp uzun süre USB 2.0 ile devam eden kullanım günümüze ise USB 3.0 ile devam etmektedir. Kısa süre önce çıkan USB 3.1 hakkında konuşmak için ise erken. Ancak USB 2.0’nin kullanımının halen en yaygın USB kullanımı olduğunu söylemek gerekir.
USB kapasiteleri ne kadardır?
USB kapasite itibariyle en fazla çeşidi olan veri depolayıcısıdır. Megabytelar ile başlayan depolama kapasiteleri günümüzde Terabytelara ulaşmış vaziyette. Satış rakamları itibariyle en çok tercih edilmiş USB’ler 4 gb’lık olanları.
En çok tercih edilen USB markaları hangileridir?
Satış rakamları itibariyle en çok tercih edilen USB markaları şunlardır, Kingston, SanDisk, Toshiba, Adata, Pqi, Corsair, Verbatim, Transcend, Team Usb
USB neden arızalanır?
Ucuz fiyatları (hatta elektronik ürün alışverişlerinizde hediye olarak bile verilmekteler) ve pratik olmaları nedeniyle tercih edilen USB bellekler, özellikle aygıttan aygıta veri transferinde en çok tercih edilen veri depolayıcıları. Çok kullanılmaları nedeniyle de sık sık arızalanabilmekteler. Başlıca arıza nedenleri, hasara bağlı arızalar, virüs bulaşması ve USB’nin Donanımı güvenle kaldır işlemi yapılmadan bilgisayardan sökülmesi.
USB’nin bozulduğu nasıl anlaşılır?
USB’yi bağladığınız bilgisayar USB’yi görmüyorsa veya USB, bilgisayara bağlandığı porttan ihtiyaç duyduğu enerjiyi alamıyorsa USB’niz veya USB portunuz arızalanmış demektir. Ayrıca USB’yi bilgisayarınıza taktığınızda Bant genişliği aşıldı uyarısı veya USB hub’a yüksek hızlı USB takıldı mesajını alıyorsanız, bu da USB’nizde muhtemelen yazılımsal bir problem olduğuna işaret eder.
USB belleğim arızalandı. USB önemli değil ama içindeki veriler önemli. Kurtarılabilmesi mümkün mü?
Evet mümkün. USB’nizin arızası ister yazılımsal, isterse donanımsal olsun, profesyonel veri kurtarma hizmetiyle kurtarılması mümkün. Böyle bir sıkıntıyla karşı karşıyasanız bize danışmaktan çekinmeyiniz.
USB Flash disk neden arızalanır?
USB Flash disk neden arızalanır sorusuna verilebilecek cevaplar harddisk ya da harici harddisk arızalarıyla paralel değil. Çünkü iç donanımları ele alındığında USB Flash disklerin çalışma prensipleri harddisk gibi veri depolayıcılardan farklı. Evrensel seri yol flash sürücüsü olarak adlandırılan USB Flash diskler, sadece USB porta takılarak kullanılan küçük kapasiteli veri depolayıcılardan ibaret değiller. Bugün bilgisayarlarımızda bulunan BIOS çipler, Sony Play Station ya da X – Box gibi oyun konsollarımızda kullandığımız hafıza kartlarımız, genel olarak dijital kameralarımız için kullandığımız Compact Flash kartlar ve Memory Stick bellekler, akıllı telefonlarımızda kullandığımız Micro Sd ya da Smart Media bellekler ve yeni nesil dizüstü bilgisayarlarda kullanılan PCMCIA hafıza kartları da aslında birer flash bellek. Bu nedenle saydığımız flash bellek türlerinde meydana gelen arızalarla USB Flash diskler de meydana gelen arızalar, benzer nedenler ile oluşmakta ve oluşan arızalar da benzer müdahalelerle giderilmektedir. USB Flash disklerde meydana gelen donanımsal arızalar genellikle içeriğinde bulunan çipin hasar görmesinden dolayı meydana gelmekte, yazılımsal arızalar ise onlarca farklı ortamda kullanılan USB Flash disklere kolayca virüs bulaşmasından dolayı meydana gelmektedir. Donanımsal arızalara donanımsal müdahalelerde bulunulması gerekirken, yazılımsal arızalar ise biçimlendirme işlemiyle giderilebilir.

Dvr kayıt kurtarma

DVR KAYIT KURTARMA
DVR nedir?
DVR diye anılan dijital video kaydedici, videoyu dijital olarak kaydedip, saklayıp, aktarabilen basit bir arayüzle çalışan bilgisayar tabnlı bir video kayıt ve yönetim sistemidir. Sistemde yapılan dijital kayıtlar, kaydedildiği sırada dijital olarak depolanır ve seçilmiş yönetici bilgisayarı ya da bilgisayarlarına iletilir. Genel olarak güvenliği sağlamak için kullanılan bir teknolojidir. Üstelik kaydedilen görüntüler, hukuksal olarak delil niteliği de taşımaktadır. Sistem, model seçeneklerine göre 4, 8, 16 ya da 32 kanal seçenekli olabilir. Oldukça büyüyen, gelişen ve rağbet gören bu teknolojiyi bir kaydedici kategorisine yerleştirmek yerine başlı başına bir sektör olarak kabul etmek daha yerinde olacaktır.
DVR seçiminde dikkat edilmesi gerekenler:

Ssdlerin artı ve eksileri

 

veri kurtarma programları

 

veri kaybı

 

silinen veri kurtarma

 

veri geri getirme

 

veri yedekleme

 

veri yedekleme ne işe yarar

 

veri yedekleme programları

 

veri yedekleme sistemleri

 

veri yedekleme çözümleri

 

bireysel veri yedekleme

 

veri kaybından korunma yolları
harddisk biçimlendirme
arızalı harddisk tamir
harddisk bölme
harici harddisk
harici harddisk veri kurtarma
harddisk veri kurtarma programları
notebook harddisk veri kurtarma
sabit
sabit disk nasıl çalışır
yanmış harddisk veri kurtarma
bozulmuş harddisk veri kurtarma
harddisk düştü veri kurtarma
darbe almış harddisk kurtarma
harddisk kafa vurma problemi
format sonrası veri kurtarma
format sonrası harddisk çalışmıyor
harddisk kafa değişimi
harddisk kafa atma sorunu
harddisk arıza
harici harddisk nasıl kullanılır
harici harddisk arıza
verbatim harddisk kurtarma
harddisk tanımıyor
harddisk ses
silinmiş veri geri getirme
kurumsal veri yedekleme
western digital harddisk veri kurtarma
toshiba harddisk veri kurtarma

Bursa Veri Kurtarma Merkezi” te bir düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara